Xavian

Czeska firma Xavian została założona przez Roberto Barlettę, z pochodzenia Włocha, w 1995 roku. Od najmłodszych lat konstruktora otaczali muzycy i muzyka. W rodzinnym domu na gramofonie odtwarzano głównie jazz, muzykę poważną i operę włoską. W wejściu na rynek audio Berlettemu z pewnością pomogło jego elektroniczne wykształcenie oraz wcześniejsze doświadczenie zdobyte podczas produkowania kolumn.
Pierwsze produkty ze znaczkiem Xavian konstruktor z Italii wytwarzał ręcznie w niewielkiej pracowni. Jego inspiracją był włoski styl i kunszt odróbki drewna. Zaletą produktów czeskiej marki jest wyjątkowa jakość odtwarzanej muzyki, co wielokrotnie potwierdzały testy przeprowadzane na potrzeby specjalistycznych magazynów.
W aktualnej ofercie firmy Xavian znajduje się kilkanaście modeli kolumn głośnikowych pogrupowanych w trzy serie: Suona, XN oraz XC. Dodatkowo katalog produktów czeskiego producenta zawiera także głośniki trójdrożne, subwoofery, kable głośnikowe oraz podstawki pod kolumny. Każdy z nich powstaje w Czechach.

rozwiń opis »