Tannoy

Marka Tannoy to producent z ogromnymi tradycjami. Firma została założona w 1926 roku przez Goya Fountaina i jest jedną z najstarszych marek, specjalizujących się w produkowaniu sprzętu nagłaśniającego. Niemal od samego początku firma znalazła się w czołówce producentów sprzętu zarówno do użytku domowego jak i profesjonalnego.
Flagowymi produktami marki Tannoy są drogie, ale zaawansowanie technicznie kolumny klasy Hi-End. Od pewnego czasu firma stara się jednak wprowadzać rozwiązania równie dobre, ale dużo tańsze.
Jednym z najnowszych dzieł marki jest serii Arena. Ten zestaw kolumn do kina domowego z pewnością spodoba się klientom ceniącym sobie estetyczny wygląd i dobre brzmienie.
Gdyby spytać audiofili o najbardziej znany model firmy Tannoy, wielu z nich z pewnością wymieniło by linię Sensys. Do jej skonstruowania wykorzystano między innymi przetworniki Dual Concentric oraz SuperTweeter.
Ciekawą propozycja z oferty firmy Tannoy są również głośniki serii Mercury Fusion, czyli młodsza wersja wielokrotnie nagradzanych kolumn Mercury z końca lat dziewięćdziesiątych.
Oprócz tego w katalogu produktów znaleźć można również drewniane systemu kina domowego oraz sufitowe i ścienne głośniki instalacyjne.

rozwiń opis »