Sonos

Amerykańska firma Sonos jest na rynku od 2003 roku, kiedy to w głowie jej twórców zrodziła się potrzeba przeniesienia domowego sprzętu audio do ery cyfrowej. Dziś marka działa w ponad 60 krajach i obsługuje klientów mówiących w siedmiu różnych językach.
Północnoamerykańska firma jest uznawana za jednego z czołowych producentów oprogramowania dla użytkowników systemu Android. Aplikacja pozwala na sterowanie wszystkimi urządzeniami audio marki Sonos z poziomu smartfona. Dzięki programowi telefon zmienia się w pilota.
Oprócz tego typu oprogramowania w ofercie firmy można znaleźć również odtwarzacze pozwalające na bezprzewodowe przesyłanie i wzmacnianie muzyki, gotowe zestawy sprzętu czy kontrolery.
Produkty marki Sonos nie raz były doceniane przez ekspertów. O walorach amerykańskiego producenta rozpisywali się już specjaliści z Macworls, Tom's Guide czy Stereophile. Ci ostatni uznali nawet, że magia systemów ze znaczkiem Sonos polega na "niezwykłym połączeniu znakomitej jakości dźwięki z łatwym w obsłudze i bardzo efektywnym sposobem współdzielenia systemów audio".

rozwiń opis »