Ortofon

Duńska firma Ortofon, początkowo znana jako Electrical Fonofilms Company A/S została założona w 1918 roku przez dwóch inżynierów: Alexa Petersena i Arnolda Pulsena. W ówczesnych czasach, cel, który sobie wyznaczyli " połączyć film z dźwiękiem " był dość ambitny. Po kilku latach żmudnej pracy ich marzenie stało się realne, a efekty ich działań w końcu mogły zostać przedstawione szerszej publiczności.
Jednak to nie jedyny sukces na koncie duńskiego duetu. Wraz z udoskonalaniem własnej technologii firmie udało się wynaleźć pierwszy na świecie program, pozwalający na łączenia ruchomego obrazu z dźwiękiem poza studiem.
Po II wojnie światowej oferta producenta zaczęła się rozszerzać. W katalogu produktów zaczęły pojawiać się pierwsze odtwarzacze audio, a zakres usług został poszerzony o montaż nagrań. Z czasem aspiracje duńskiego producenta zaczęły rosnąć. Ortofon postanowił wejść na rynek sprzętu profesjonalnego. Nowa droga nie okazała się jednak tym, czego Duńczycy poszukiwali. Podjęto więc decyzję, że Ortofon stanie się marką, specjalizującą się w produkcji sprzętu gramofonowego.

rozwiń opis »