Naim

Brytyjska marka Naim narodziła się w 1972 roku, kiedy to do grona producentów sprzętu audio postanowił dołączyć młody kierowca rajdowy Julian Vereker oraz obecnie piastujący fotel Dyrektora Zarządzającego, Paul Stepherson. Choć start nie był łatwy, a siedziba firmy mieściła się w piwnicy, firma szybko stała się synonimem najlepszych osiągnięć w dziedzinie audio. Do dziś część dostępnych na rynku wzmacniaczy kryje w sobie rozwiązania konstrukcyjne typowe dla tej marki.
Jeszce zanim inne firmy myślały o stworzeniu swojego odtwarzacza CD, Naim wypuścił na rynek pierwsze urządzenie tego typu. Po wielu latach jego popularność nadal nie maleje, a użyte w nim mechanizmy są wykorzystywane przez innych producentów.
Jedną z rewolucji, jaką zespół Naim wprowadził do produkcji sprzętu nagłośnieniowego było usuniecie ze ścieżki audio zbędnych elementów, takich jak ustawienia dźwięku i filtry.
Zgodnie z życzeniem jednego z założycieli Naim, firma prowadzi także własną wytwórnię płytową. Dzięki temu jej spojrzenie na tworzenie muzyki ciągle pozostaje aktualne.

rozwiń opis »