Audio Naim Label

Naim Label

Naim Label to brytyjska wytwórnia płytowa i siostrzana firma jednego z najlepszych producentów sprzętu Hi-Fi " firmy Naim. Pierwszą wydaną pod szyldem Naim Label płytą był rockowy album Gary Boyle'a pod tytułem "Electric Gilde". Niestety krążek nie do końca spełnił oczekiwania właściciela firmy. Verekerowi zależało na tym, by jego studio realizowało projekty z zachowaniem klimatu panującego podczas występów na żywo. Okazało się więc, że zamiast szukać nowych klientów powinien rozejrzeć się za dobrym miejscem do rejestrowania kameralnych występów.
Filozofia firmy opiera się na założeniu, że do nagrywania płyt nie trzeba elektroniki, mikserów czy montażu. Skoro jakiś numer nie wyszedł, dlaczego nie nagrać go jeszcze raz, w całości" Tego typu podejście, w świecie profesjonalnych aparatur i rzeszy akustycznych rzemieślników to coś niespotykanego. Podobnie jak efekty, które dzięki niemu można osiągnąć.
Dziś Naim Label ma na swoim koncie ponad 70 różnych tytułów. Część z nich doczekała się reedycji w wersji winylowej. Najczęstszymi klientami brytyjskiej wytwórni są jazzmani.

rozwiń opis »