Audio Monitor Audio

Monitor Audio

Brytyjska marka Monitor Audio zaliczana jest do grona specjalistów w dziedzinie projektowania i tworzenia kolumn głośnikowych. W bogatej ofercie producenta znaleźć można systemy stereo i wielokanałowe, a także zestawy głośników instalacyjnych, i multiroomowych. Dużą część swojej pracy firma Monitor Audio poświęca badaniom nad technicznymi rozwiązaniami oraz poszukiwaniem nowych, innowacyjnych metod.
Zarówno profesjonaliści jak i zwykli słuchacze muzyki doceniają produkty brytyjskiej marki głównie za jakość reprodukowanego dźwięku. Monitor Audio jako jedną z niewielu firm, która do produkcji swoich urządzeń używa metalowych komponentów. Dzięki temu wydobywające się z niego dźwięki są wierniej oddane i bardziej naturalne. Pierwsze wyprodukowane w ten sposób kolumny powstały na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, co na rynku wywołało spore kontrowersje. Szybko okazało się jednak, że gra była warta świeczki.
W aktualnej ofercie firmy oprócz ośmiu serii kolumn głośnikowych można znaleźć również głośniki zewnętrzne, głośniki montażowe oraz kilka modeli kolumn z płaską obudową.

rozwiń opis »