KEF

Historia marki KEF sięga 1961 roku, kiedy to Raymond Cooke wpadł na pomysł, by założyć własny biznes, specjalizujący się w produkcji sprzętu audio. Początkowo siedziba firmy mieściła się w baraku należącym do Nissena na obrzeżach fabryki Kent Engineering & Foundry, zajmującej się obróbką metalu. To właśnie od pierwszych liter tej nazwy powstał KEF. Co ciekawe Cooke przed założeniem firmy nie był zawodowo związany ze sprzętem audio. Pracował jako elektryk w brytyjskiej stacji BBC, zaś eksperymenty z akustyką traktował raczej jako swoje hobby. Może też dlatego technologia zastosowana w sprzęcie z logiem KEF okazała się niezwykle pomysłowa i innowacyjna.
Mimo że marka KEF specjalizuje się wyłącznie w projektowaniu sprzętu przeznaczonego do użytku domowego część profesjonalistów jest zdania, że seria Referencje, która zadebiutowała na rynku w 1973 roku pozwala na niemal idealną reprodukcję dźwięku. Dlatego też w wielu profesjonalnych studiach używa się ich jako monitorów.
W katalogu produktów marki KEF oprócz głośników można znaleźć także gotowe systemy surround, subwoofery, elementy pod rozwiązania niestandardowe oraz stacje dokujące do iPodów i odtwarzaczy MP3.

rozwiń opis »