Grado

Marka Grado jest uznawana za jedną z najstarszych firm na rynku audio. Swoją działalność Grado rozpoczęła niemal pół wieku temu. Co ciekawe Grado to firma rodzinna. Nazwa marki powstała się od nazwiska jej założyciela, Josepha Grado. Dziś firmą zarządza John Grado, bratanek twórcy, który swoją przygodę z marką wuja rozpoczął w wieku dwunastu lat, jako osoba odpowiedzialna za zamiatanie podłóg.
Sławę firmie przyniosły głównie słuchawki oraz wkładki. Obecnie Grado ma na swoim koncie blisko 50 patentów. Dziś zalicza się ją do grona liderów przemysłu Hi-End.
Zaletą produktów marki Grado jest to, że są wykonywane ręcznie. Dzięki temu reprodukowany dźwięk jest ciepły, gładki oraz bogaty w barwy. Słuchawki z logiem Grado są produkowane tak, by pozwalały obniżyć rezonans membrany i zniwelować zniekształcenia. Pasmo przenoszenia obejmuje szeroką gamę brzmień, w tym także najniższy bas 20 Hz.
W aktualnej ofercie firmy znajdują się słuchawki dynamiczne, jak Reference i Prestige, wzmacniacze słuchawkowe oraz szeroka gama wkładek gramofonowych.

rozwiń opis »