Audio Kino domowe Kolumny GoldenEar Technology TritonCinema Three
HiFi

Kino domowe GoldenEar Technology TritonCinema Three

Średnia ocena użytkowników

0,00

ocena 0,00

Kategoria: Kino domowe / Kolumny
Producent: GoldenEar Technology
Cena: 9000 PLN

GoldenEar Technology TritonCinema Three

TritonCinema Three ? zestaw głośnikowy złożony z kolumn przednich Triton Three, głośnika centralnego SuperSat 50C i kolumn tylnych SuperSat 3

Kompletny wielokanałowy zestaw głośników o pełnopasmowej charakterystyce z subwooferami zintegrowanymi z głośnikami głównymi. Kanały basowe są aktywne i mają wbudowane wzmacniacze o mocy 1000 W na kanał.
 

Triton Three Tower ? kolumny podłogowe

Triton Three Tower to wielodrożna, wielogłośnikowa kolumna podłogowa z aktywnym modułem basowym o mocy 800 W i paśmie przenoszenia rozpoczynającym się od 20 Hz. Znakomicie nadaje się zarówno do wysokiej klasy systemów dwukanałowych, jak i do wielokanałowych instalacji kina domowego.

W kolumnie zastosowano głośniki będące własnym opracowaniem producenta ? wysokotonowy głośnik wstęgowy o niespotykanej rozdzielczości, jeden 4,5 calowy głośnik średniotonowy o wysokiej rozdzielczości, obsługujący też wyższy zakres basu oraz jeden głośnik basowy eliptyczny o wymiarach 5 x 9 cali, który współpracuje z dwiema infrasonicznymi membranami biernymi o wymiarach 6 ? x 8 cali każda. Kolumny wyposażane są standardowo w niezdejmowalne maskownice, które zasłaniają wszystkie głośniki. Ze względu na kształt zastosowanej obudowy, ścianka przednia, widziana od strony słuchającego jest bardzo wąska, mimo zastosowania takiej ilości głośników. Szerokie podstawy służą zachowaniu stabilności.

Wbudowany aktywny moduł basowy o mocy wzmacniacza 800 W, pozwala na regulację poziomu niskich tonów, ustalenie ich proporcji wobec innych podzakresów pasma oraz dostosowanie ich do pomieszczenia, czy po prostu preferencji słuchacza.

Głośnik basowy o eliptycznym (stadion) kształcie ma cechy zarówno głośników mniejszych, wielkości równiej mniejszemu swojemu wymiarowi, jak i większych, odpowiednich do większego wymiaru. Mierzy 5 x 9 cali. Zbudowany został w oparciu o karkas cewki z aluminium o średnicy 1,5 cala, zaś jego membranę wykonano z mieszanki włókna szklanego i Nomexu. Jego układ magnetyczny ma bardzo dużą moc.

Głośnik niskotonowy współpracuje z membranami biernymi, które w układzie z nim sprawiają, że możliwie jest uzyskanie infrasonicznego pasma przenoszenia. Membrany mają płaską powierzchnię i kształt ośmiokątny.

Głośnik średnioniskotonowy nosi nazwę Multi-Vaned Phase Plug (MVPP) i umieszczony jest nad tweeterem. Zaopatrzony został w stożek korygujący fazę, aerodynamicznie ukształtowane ramiona kosza oraz optymalizowaną komputerowo membranę. Karkas cewki wykonany został z kaptonu i ma średnicę jednago cala. Głośnik ten charakteryzuje się ekstremalnie linearną charakterystyką częstotliwościową, pozbawioną rezonansów.

Głośnik wysokotonowy to wstęga HVFR (High-Velocity Folded Ribbon Tweeter), cechująca się się bardzo niskimi zniekształceniami, bardzo wysoką dynamiką i rozdzielczością, wspaniałą charakterystyką kierunkową oraz doskonałą kontrolą i gładkością dźwięku. Zastosowano tu silny układ magnetyczny oparty na magnesie neodymowym. Głośnik swobodnie operuje w zakresie częstotliwości ultrasonicznych, dzięki czemu jego rezonans własny położony jest daleko poza pasmem słyszalnym dla człowieka. Tweeter HVFR wytwarza dźwięk poprzez ściskanie przypominającej akordeon membrany, a nie poprzez jej wypychanie, jak to ma miejsce w przypadku przetworników konwencjonalnych.

Wszystkie głośniki firma GoldenEar produkuje sama.

Triton Two Tower wykończony jest elegancką czarną tkaniną, a podstawa pokryta jest czarnym, błyszczącym lakierem.

 

 

GoldenEar Technologies to nowa firma założona przez Sandy?ego Grossa i Dona Givogue, znanych z Polk Audio i Definitive Technology. Ci ludzie połączyli swoje siły, aby stworzyć kolumny jeszcze lepsze. Wykorzystują swoje doświadczenie, by brzmienie ich rozwiązań było tak dobre, jak konstrukcji konkurencyjnych kosztujących trzy, a czasami nawet pięć razy więcej. Nazwali swoją firmę ?GoldenEar?, ponieważ w świecie audio ?złotym uchem? nazywamy osobę, która słyszy wyjątkowo dobrze. Oni tak właśnie słyszą, dlatego stawiają sobie te same cele dźwiękowe przy konstruowaniu każdych kolumn i przywiązują jednakową wagę do każdego głośnika, bez względu na jego cenę. Niższa cena kolumn nie oznacza przecież, że kupujący je meloman nie zwraca uwagi na jakość. Każdy projekt kolumn traktowany jest w firmie GoldenEar z taką samą atencją, co najdroższe zestawy high-endowe. Firma może sobie na to pozwolić, gdyż wiadomo, że klienci docenią takie podejście.

GoldenEar Technology zdążyła zgromadzić bardzo pokaźną liczbę nagród i wyróżnień otrzymanych od najlepszych, szanowanych w branży periodyków, jak choćby ?Product of The Year? magazynu Absolute Sound, ?Best of 2011? od HomeTheaterReview.com, czy ? Speaker of the Year? przyznawaną przez What Hi-Fi India. Wszystko to w ciągu jednego tylko roku istnienia firmy. Sekretem do sukcesu jest znakomity dźwięk i wygląd, do czego prowadzi stosowanie zaawansowanych technologii i wielogodzinne odsłuchy.

Firma stosuje swoje własne rozwiązania techniczne, a także sama opracowuje i produkuje swoje własne przetworniki. W oparciu o nie powstały bardzo ciekawe konstrukcje podłogowe, podstawkowe oraz subwoofery. Jedną z cech charakterystycznych jest niezwykła wydajność i rozciągnięcie pasma w rejony infrasoniczne, dzięki stosowaniu aktywnych sekcji basowych z wbudowanymi wzmacniaczami o mocy ponad 1000 W, a także użyciu specjalnych membran biernych. Projektami autorskimi są też wstęgowy głośnik wysokotonowy, czy bardzo zaawansowany technicznie głośnik niskośredniotonowy. Warto zwrócić uwagę na kształt głośników basowych. GoldenEar Technology stosuje membrany o kształcie stadionu, które posiadają zalety zarówno mniejszych (szybkość), jak i większych jednostek (potęga i zejście).

dane dostarcza: fusic.pl

OCEŃ PRODUKT:
Oceń produkt:

Twoja ocena:

0.00

  • Ocena:

Uzasadnij:

  
Podaj trzeci znak kodu 3hBad