Focal

Francuska marka Focal już od ponad 30 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkowaniu głośników. Na początku siedzibą firma ze Saint Etienne był malutki warsztat, w którym pracowały jedynie dwie osoby. Jedną z nich był obecny prezes i dyrektor generalny Focal, Jacques Mahul. Konikiem Mahula były napędy (między innymi do głośników). To właśnie dzięki nim, rynek międzynarodowy po raz pierwszy usłyszał o francuskiej marce.
Jednym z bardziej znanym produktów firmy Focal są kolumny serii JMlab. Te, początkowo małe, półkowe głośniki dzięki specjalnym basom oferowały jakość porównywalną do znacznie większych modeli. Filozofię firmy doskonale oddaje jej motto: "The Spirit od Sound".
Dziś oferta firmy zawiera szeroką gamę kolumn podłogowych, głośników centralnych, głośników ściennych i sufitowych pod zabudowę, kolumn surround oraz subwooferów. Jednak Focal to nie tylko głośniki. Francuska marka wypuściła także kilka gotowych zestawów kina domowego oraz stojaki i podstawki pod nagłośnienie.

rozwiń opis »