HiFi

Kolumny Epos Elan 30

Średnia ocena użytkowników

0,00

ocena 0,00

Kategoria: Kolumny / Podłogowe
Producent: Epos
Cena: 5200 PLN

Epos Elan 30

Kolumny podłogowe Epos Elan 30
 
Brytyjski producent legendarnych już kolumn głośnikowych. Epos zasłynął tym, że głosniki średniotonowe, które stosuje nie są w kolumni w ogóle filtrowane, natomiast pozostałe głośniki otrzymują filtry pierwszego rzędu. W przypadku tych konkretnych głośników, stosowanych przez Eposa w ich kolumnach, które są zresztą wyrobem własnym, przynosi to same korzyści, które łatwo docenić podczas odsłuchu. Obecnie Epos jest własnością Creeka. W 2008 roku nastapiła wymiana całej sztandarowej serii M, poprzez jej uprgade do modeli Mi. Kolumny Epos to neutralnośc oraz przejrzystość akustyczna połączona z możliwością realistycznej reprodukcji barwy. Na szczególne uznanie zasługuje bas, cechujący się wyjątkowym zróżnicowaniem i bogactwem wybrzmień, przy wyjątkowo skutecznej jego kontroli.
 
Firma Epos została założona w 1983 roku przez Robina Marshalla. W roku 1999 markę przejął Michael Creek, który od kilkunastu lat był bliskim współpracownikiem Marshalla. Lata doświadczeń doprowadziły Michaela do wniosku, że istnieje doskonała synergia pomiędzy elektroniką Creeka i kolumnami Eposa. Filozofia dźwięku wyznawana przez obu założycieli była bowiem taka sama. Michael Creek był świadkiem narodzin firmy i ewolucji kolejnych produktów, wyrobił więc sobie szczególową opinię na temat kolumn tej marki. Zdawał sobie sprawę ze wszystkich mocnych i słabych stron Eposa. Wiedział co zrobić, aby brzmienie kolumn było jeszcze lepsze. Tak narodził się pomysł stworzenia serii "M". 
 
Początkowo linia składała się tylko z dwóch modeli - M 12 i M 15. Od samego początku obie kolumny zyskały sobie uznanie prasy hi-fi. Zachwycano się ich rozdzielczością, przejrzystością, szybkością, bezpośredniością, precyzją, itd. Słowem, opisywano je jako kolumny bez wad. Eposy zdobywały wiele nagród na całym świecie.
W roku 2003 poszerzyła się oferta firmy. Jako pierwszy pojawił się na rynku mini monitor ELS 3. Podstawkowiec różnił sie wyglądem od innych Eposów - pokryty został okleiną winylową, a nie jak w przypadku droższych modeli - naturalną. Dzięki temu można było wydatnie obniżyć koszty produkcji, co przełożyło sie na cenę kolumn. ELS 3 nadaje się doskonale do współpracy ze wzmacniaczami dwukanałowymi, ale może być również częścią systemu kina domowego. Serię ELS uzupełnił głośnik centralny, znakomicie dopasowany do monitorów pod względem brzmieniowym i wizualnym. Na całym świecie seria ELS opisywana jest w prasie fachowej w samych superlatywach.
 
W tym samym roku producent zastąpił kolumny M 12 i M 15 modelami M 12.2 i M 15.2. Ponadto poszerzono serię o trzy dodatkowe modele - nowy flagowiec M 22, centralny M 8 i najmniejszy monitor M 5. W ciągu roku oferta firmy powiększyła się zatem z dwóch do siedmiu modeli. Oprócz tego rozpoczęto produkcję standów dla monitorów i podstaw dla kolumn podłogowych.
 
Pierwszy subwoofer Eposa powstał w roku 2005. Parę tygodni po wprowadzeniu go na rynek, system głośników ELS (wraz z subem) został uznany za najlepszy zestaw 5.1 w swojej grupie cenowej przez redakcję miesięcznika What Hi-Fi. Jednocześnie zaznaczono, że rok 2005 będzie należał do Eposa. 
 
Elan to nazwa nowej serii kolumn marki Epos. Jest ona pozycjonowana wyżej od linii Epic i składa się z dwóch modeli monitorów i dwóch modeli kolumn podłogowych.


Cena za parę.
 
 
 

dane dostarcza: fusic.pl

OCEŃ PRODUKT:
Oceń produkt:

Twoja ocena:

0.00

  • Ocena:

Uzasadnij:

  
Podaj czwarty znak kodu JA2Ph