Denon

Japońska firma Denon jest jedną z marek, które na rynku audio mogą pochwalić się najdłuższą historią. Niedawno tokijski producent świętował bowiem swoje setne urodziny. Początkowo firma funkcjonowała jako część korporacji o nazwie Nippon Chiruonki Shokai, zajmującej się produkcją jednostronnych płyt i gramofonów.
Firma Denon jest jedną z tych marek, która brała udział w rozwoju cyfrowej technologii audio niemal od samego początku. Dziś japońska marka specjalizuje się w produkcji wysokiej jakość sprzętu dla profesjonalistów oraz urządzeń audio przeznaczonych do użytku domowego.
W bogatej ofercie firmy można obecnie znaleźć kina domowe, sprzęt audio i audiowizualny, odtwarzacze BLU-RAY, tunery oraz systemy pozwalające na bezprzewodowe łączenie urządzeń, słuchawki, a nawet akcesoria do iPodów i iPhonów. Wiele z produktów posiada serie dedykowane specjalistom oraz zwykłym konsumentom. Rok temu katalog produktów został wzbogacony specjalną jubileuszową serią, w której można znaleźć między innymi gramofony.

rozwiń opis »