Dali

Duńska marka Dali, czyli Danish Audiophile Lauderspeaker Industries pojawiła się na rynku w 1983 roku. Dziś jest jedną z wiodących firm wśród skandynawskich producentów sprzętu audio. Firma Dali specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu kolumn. Motorem napędowym firmy jest chęć sprostania indywidualnym wymaganiom klienta. Nadrzędnym celem marki stało się więc stworzenie techniki, która pozwoliłaby na łączenie różnych kombinacji wielkości głośników z rozmaitymi kształtami, wydajnością, a także ich ceną. Fabryka firmy wraz z laboratorium i magazynami położona jest w duńskiej miejscowości Heartland.
Zaletą marki jest to, że od samego początku stara się połączyć to, co w skandynawskiej tradycji produkowania mebli najlepsze z wynikami badań z dziedziny akustyki. Dzięki temu produkty Dali to nie tylko głośniki o wysokiej wydajności. Smaku dodaje im wygląd " prosty i elegancki.
Rok temu firma zdecydowała się całkowicie zrezygnować z linii montażowej. Jej zadania przejęły jedno- i dwuosobowe stacje robocze. Tego typu posunięcie miało sprawić, że firmowany przez markę Dali sprzęt będzie na najwyższym poziomie.
Obecnie w ofercie firmy Dali można znaleźć kable głośnikowe, siedem serii głośników oraz kompleksowe, wielokanałowe systemy rozwiązań.

rozwiń opis »