Chord

Firma Chord już od ponad ćwierć wieku zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją interkonektów oraz kabli głośnikowych. Wszystkie oferowane przez markę połączenia tworzone są w angielskiej miejscowości Amesbury. Tam także produkty są komponowane oraz poddawane testom.
Chord rozpoczął swoją przygodę z przemysłem audio w 1986 roku. Wtedy na rynek została wypuszczona pierwsza seria interkonektów o nazwie Chrysalis. Linia szybko stała się symbolem firmy. Dzięki odpowiednio zbilansowanemu brzmieniu spotkała się z uznaniem ze strony krytyków oraz konsumentów.
W ofercie firmy Chord przewidziano możliwość realizowania niestandardowych zamówień. Każde z urządzeń marki objęte jest 10-letnią gwarancją. Firma współpracuje z innymi producentami sprzętu Hi-Fi i kina domowego. Dzięki temu szybko może reagować na nowe potrzeby rynku.
Do swojej dyspozycji firma Chord posiada także pomieszczenie do odsłuchów. Poza kablami głośnikowymi w ofercie marki znajdują się także kable analogowe, interkonekty cyfrowe oraz kable HDMI.

rozwiń opis »