Avance

Duńska firma Avence znana jest głównie za sprawą "głośnika-bóstwa", czyli Concrete. Pierwsza para tych urządzeń, które do dziś uznawane jest za jeden z klasyków, powstała w 1973 roku. Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się kolejne serie ze znaczkiem Avance: Alpha, Magnum czy Century.
Historia firmy jest nierozłącznie związana z losami Poula Rossinga, którego uznaje się za jednego z pionierów rynku Hi-Fi w Danii. Początkowo Rossing zajmował się sprzedażą sprzętu audio sprowadzanego z zagranicy. Szybko okazało się jednak, że na rynku brakuje głośników, które w sposób naturalny oddawałyby dźwięk. Rossing postanowił więc stworzyć swój własny model. Kluczem do sukcesu stała się filozofia producenta, który postawił sobie za cel produkcję luksusowych, ale niedrogich głośników. Właściciel firmy liczył, że dzięki temu jego marka stanie się symbolem klasyki i wieczności.
Dziś Avence oferuje szeroką gamę sprzętu Hi-End (Seria Magnum, Signature, Avence Century oraz Dana), Hi-Fi (Seria King, Viking oraz Sigma), ale także wzmacniacze i odtwarzacze, subwoofery, połączenia i serie Mid Surround.

rozwiń opis »