AKG

Marka AKG jest austriacką firmą, specjalizującą się w produkcji przewodowych i bezprzewodowych systemów elektroakustycznych. Producent może poszczycić się długoletnią tradycją. Do jej założenia doszło w 1947 roku. Początkowo przedsiębiorstwo prowadzone przez dwóch kolegów: Rudolfa Goerike i Ernesta Plessa nosiło nazwę Urządzenia Akustyczne i dla Kin Sp. z o.o. Niecałe pół wieku później nowym właścicielem firmy został koncern Herman International Industries.
Początkowo flagowym produktem firmy AKG były słuchawki. Z czasem ten katalog zaczął się jednak rozszerzać. W1953 roku, marce jako pierwszej na świecie udało się stworzyć dynamiczny mikrofon kardioidalny.
Swoje produkty AKG dedykuje nie tylko profesjonalistom, ale także zwykłym konsumentom, ceniącym sobie dobre brzmienie. Dlatego też słuchawki czy mikrofony z niebieskim logiem wiedeńskiej firmy coraz częściej można spotkać nie tylko w studiach nagraniowych, stacjach telewizyjnych i radiowych czy podczas dużych imprez i koncertów, ale także w prywatnych domach.
W 2010 roku, za swój wkład w prace na rzecz świadczenia usług nagraniowych firma otrzymała nagrodę Grammy.

rozwiń opis »