HiFi

Stereo Accuphase E-360

Średnia ocena użytkowników

0,00

ocena 0,00

Kategoria: Stereo / Wzmacniacze
Producent: Accuphase
Cena: 27900 PLN

Accuphase E-360

Stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany Accuphase E-360

Muzyka jest oazą, w której możemy się odświeżyć w czasie naszej wędrówki przez życie. Muzyka może koić, podniecać, odświeżać. Może poruszać nasze serca i wzbogacać życie - i to jest właśnie cel, jaki przyświeca firmie Accuphase i który chcemy osiągnąć poprzez technologię audio.

Taka idea stała za hasłem "Wzbogać swoje życie przez technologię", które skupiło wokół siebie grupę wyjątkowo uzdolnionych ekspertów w dziedzinie audio, którzy połączyli siły i dzisiaj, z sukcesami, projektują urządzenia Accuphase'a.

Wciąż jest to wiozące założenie stojące za wszystkimi urządzeniami naszej firmy, których wysoka jakość może się niektórym wydać ekstrawagancją. Tak jak istnieją wyjątkowo wysoko cenione okazy instrumentów, tak wierzymy, że ta sama zasada tyczy się komponentów audio. Wiara w to jest podstawą naszych pomysłów. Jest też powodem tego, że wraz z każdym urządzeniem staramy się stworzyć dodatkową wartość, tak aby było zdolne zaprezentować pełnię swoich możliwości w każdych warunkach.

Nazwa ACCUPHASE została utworzona poprzez wzięcie prefiksu ze słowa 'ACCurate' ('dokładny') i dodanie słowa 'PHASE' ('faza'), które jest najważniejszym elementem w technologii audio. Wierzymy w to, że nazwa firmy idealnie pasuje do jej charakteru i dobrze opisuje produkty.

Nasza niekończąca się pogoń za jakością wymaga wyjątkowo wyrafinowanych, wysoce wyspecjalizowanych procesów produkcyjnych, co z kolei wymogło na nas rezygnację z powszechnie stosowanych w branży metod. W konsekwencji, wielkość produkcji jest limitowana, a produkty Accuphase'a są dostępne jedynie w wybranych salonach odsłuchowych.

Produkty Accuphase'a nie podlegają modom rynkowym, ponieważ są wykonywane, przede wszystkim, dla osiągnięcia prawdziwie wysokiej jakości reprodukowanego dźwięku. I dlatego też nasze produkty pozostają przez długi czas w ofercie. Wykonywane, przede wszystkim, dla osiągnięcia prawdziwie wysokiej jakości reprodukowanego dźwięku. I dlatego też nasze produkty pozostają przez długi czas w ofercie.

Będący następcą modelu E-350 nowy wzmacniacz zintegrowany E-360 japońskiego Accuphase?a o mocy 100 W kanał (przy obciążeniu 8 ?) został wyposażony w rewolucyjny układ regulacji siły głosu AAVA, gwarantujący optymalne tłumienie sygnału bez problemów związanych z tłumikami oporowymi lub transformatorowymi. Wybraną wartość można precyzyjnie odczytać na alfanumerycznym wyświetlaczu. Zbalansowany układ wzmacniacza, typu ?instrumentation amplifier?, a więc z kilkoma węzłami sumującymi (porównującymi) jeszcze we wzmacniaczu, gwarantuje całkowicie zbalansowany przebieg sygnału i idealne sparowanie jego obydwu połówek, niemożliwe w tradycyjnym układzie zbalansowanym.

Dla stabilności układu zastosowano w nim niewielkie, prądowe (a więc znacznie lepsze niż napięciowe) sprzężenie zwrotne, w którym nie dochodzi do przesunięć fazowych. Wysokiej mocy tranzystory w równoległym układzie typu push-pull oraz rozbudowane zasilanie z bardzo dużym transformatorem zasilającym, z wieloma uzwojeniami wtórnymi i potężnym bankiem kondensatorów zapewniają wyjątkową wydajność prądową, bez względu na obciążenie.

Fantastycznie przyjęta seria E-300 wzmacniaczy zintegrowanych Accuphase?a zajmuje centralne miejsce w ofercie tej japońskiej firmy ? skupiła na sobie uwagę zarówno w kraju pochodzenia, jak i USA oraz Europie. E-360 jest kompletnie nowym modelem, mimo że zastępuje E-350. Zastosowano w nim regulację siły głosu AAVA i inne zaawansowane technologicznie rozwiązania, które Accuphase opracowało w ciągu 40 lat istnienia.
 
Zastosowano w nim jedynie restrykcyjnie wybierane materiały i elementy, co dało w rezultacie wzmacniacz pozwalający rozwinąć skrzydła każdemu, nawet najlepszemu odtwarzaczowi CD, SACD, gramofonowi i odtwarzaczowi plików. Układ AAVA, który zrewolucjonizował podejście do regulacji siły głosu i sposób jej realizacji do samych korzeni. Inaczej niż w cyfrowych tłumikach, które wymagają zamiany sygnału analogowego na cyfrowy i potem cyfrowego na analogowy, układ Accuphase?a operuje wyłącznie na analogowym sygnale, co w rezultacie daje minimalne zniekształcenia i przekłamania.
 
Ponieważ sygnał nie płynie przez żadne zmienne układy oporowe, charakteryzuje się niezmienną impedancją wejściową i wyjściową, niezależnie od siły głosu. Tak więc zmiana poziomu sygnału odbywa się bez żadnej zmiany jakości dźwięku. Ponieważ sekcja wzmacniająca i regulacji poziomu znajdują się w tej samej sekcji, jego jakość nie zmienia się z upływem czasu ? mamy gwarancję identycznej pracy dziś i za dziesięć lat. Wybrany poziom wzmocnienia jest w czytelny sposób ukazywany na alfanumerycznym wyświetlaczu LED w centralnej części ścianki przedniej, co pozwala ją ustawić w precyzyjny sposób kiedykolwiek to jest potrzebne.
 
Sekcja prądowa zbudowana jest jako zaawansowany układ zbalansowany typu ?instrumentation amplifier?, umożliwiający pełne wykorzystanie tego typu układu i prawdziwie zbalansowaną ścieżkę sygnału od wejścia do wyjścia urządzenia. Wraz z wysoko cenionym, prądowym sprzężeniem zwrotnym umożliwia to w znaczący sposób poprawić charakterystyki mierzalne, a co za tym idzie ? dźwięk tego urządzenia. W sekcji wyjściowej zastosowano wysokiej klasy, wytrzymałe tranzystory przeznaczone do pracy w układach audio, w równoległym układzie push-pull, który w znaczący sposób obniża impedancję wyjściową układu i poprawia wysterowanie kolumn o niskiej impedancji. Tranzystory wyjściowe są zasilane przez bardzo duży transformator i duże kondensatory filtrujące, dzięki czemu urządzenie oddaje moc 2 x 140 W przy 4 ? i 2 x 100 przy 8 ?.

Najważniejsze cechy użytkowe:

Sekcja wzmacniacza mocy z tranzystorami wysokiej mocy, oddająca wysoką moc: 140 W na kanał do 4 ? i 100 W do 8 ?.
Układ zbalansowany typu ?instrumentation amplifier? umożliwiający prowadzenie sygnału w prawdziwym układzie zbalansowanym.
Prądowy układ sprzężenia zwrotnego gwarantuje znakomite charakterystyki fazowe.
Rozbudowany układ zasilacza z masywnym transformatorem i dużymi kondensatorami (22,000 ?F x 2).
Przeprojektowana płytka drukowana, charakteryzująca się niższą impedancją wyjściową, wyższym tłumieniem wyjścia i jeszcze lepszym dźwiękiem.
Analogowe wskaźniki mocy monitorujące moc wyjściową.
Regulacja barwy dźwięku z aktywnymi filtrami.
Kompensacja konturu pozwala poprawić dźwięk przy niskich poziomach siły głosu.
Dwa opcjonalne sloty na dodatkowe moduły.
Cyfrowe wejście i przedwzmacniacz gramofonowy przez opcjonalne moduły ? gramofonowy przez AD-20, przełącznik MC/MM na przedniej ściance.
Przycisk EXT PRE i łączówki pomiędzy sekcjami przedwzmacniacza i końcówki mocy pozwalają na ich niezależne używanie.
Zmiana fazy absolutnej indywidualnie dla każdego wejścia. Kiedy świeci dioda INV faza absolutna jest odwrócona; kiedy się nie świeci ? sygnał jest w fazie.
Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy.
Kontrolowane mikroprocesorem przekaźniki gwarantują wysoka jakość dźwięku i znakomitą stabilność w czasie.
Wielość wejść i wyjść, z dwoma wejściami zbalansowanymi.
Nóżki "High Carbon" z żeliwa, idealnie sprawdzające się jako mechaniczne izolatory, redukujące drgania.
Dwie pary solidnych wyjść głośnikowych, umożliwiające łatwe połączenie bi-wiring.

Specyfikacja Produktu:

- Ciągła moc wyjściowa: 100 W/kanał dla 8 ? (140 W/4 ?)
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne TDH: 0,05%
- Zniekształcenia intermodulacyjne: 0,1%
- Pasmo przenoszenia (pełna moc): 3 Hz-150 kHz +0/-3 dB
- Pasmo przenoszenia (1 W): 3 Hz-150 kHz +0/-3 dB 
- Tłumienie: 200 
- Stosunek S/N: 121 dB (POWER IN); 106 dB (HIGH LEVEL)
- Czułość wejściowa: 142 mV (HIGH LEVEL, XLR), 1,13 V (POWER IN)
- Waga: 21,7 kg
- Wymiary: 465x171x422 mm

dane dostarcza: fusic.pl

OCEŃ PRODUKT:
Oceń produkt:

Twoja ocena:

0.00

  • Ocena:

Uzasadnij:

  
Podaj drugi znak kodu R4GKd